اطلاعات کارت ملی هوشمند

بسمه تعالی

اطلاعیه کارت ملی هوشمند

...............................................................

به اطلاع هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور می رساند : بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور ، صدور کارت شناسایی ملی غیر هوشمند (نمونه قدیم ) برای ایرانیان خارج از کشور متوقف گردیده است . بر این اساس از تاریخ 10/3/1398 (31/5/2019) درخواستهای صدور کارت ملی (غیر هوشمند) پذیرفته  نخواهد شد.

همچنین توجه هموطنان عزیز را به موارد ذیل جلب می نماید:

- اعتبار کارت های شناسایی ملی قدیمی در داخل کشور از ابتدای سال 1398 به پایان رسیده و ارائه خدمات صرفا با کارت های هوشمند ملی امکان پذیر می باشد .

- ارائه خدمات کنسولی در نمایندگی ها با کارت های ملی قدیمی اعم از معتبر و یا منقضی شده تا اطلاع ثانی امکان پذیر می باشد . هموطنان بالای 15 سال فاقد کارت ملی با ارائه شناسنامه جدید (جلد قهوه ای ) و یا همزمان با ارائه درخواست تعویض شناسنامه می توانند از خدمات کنسولی برخوردار گردند.

- هموطنان عزیزی که  عازم ایران می باشند برای دریافت هرگونه خدمات اداری ، ثبتی ، بانکی ، گذرنامه ای و ..... لازم است علاوه بر مدارک مورد نیاز ، کارت هوشمند ملی و یا رسید درخواست و اصل کارت ملی قدیمی خود را ارائه فرمایند.

 - با هماهنگی های بعمل آمده، هموطنان مقیم خارج از کشور در صورت ورود به ایران ، می توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی با ارائه مدارک مثبته مبنی بر اقامت خارج از کشور به یکی از ادارات پنج گانه ثبت احوال تهران و همچنین اداره ثبت احوال شمیرانات و شهر ری و نیز اداره کل ثبت احوال استان تهران (پونک) مراجعه نمایند.

- روند اجرائی اخذ درخواست کارت هوشمند ملی برای هموطنان عزیز خارج از کشور در دست تهیه می باشد که به محض آماده شدن زیر ساختها مراتب به اطلاع خواهد رسید.

 

بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاک