امروز چهارشنبه  ۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۴/۰۴- ۱۴:۴۰ - مشاهده: ۶۵

کارت هوشمند ملی

کارت هوشمند ملی

به اطلاع هموطنان عزیز مقیم خارج از کشور می رساند : بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال کشور ، صدور کارت شناسایی ملی غیر هوشمند (نمونه قدیم ) برای ایرانیان خارج از کشور متوقف گردیده است . بر این اساس از تاریخ 10 /3 /1398 (31 / 5 /2019) درخواستهای صدور کارت ملی (غیر هوشمند) پذیرفته  نخواهد شد.

“ضمنا توجه هموطنان عزیز را به موارد ذیل جلب می نماید:”

- اعتبار کارت های شناسایی ملی قدیمی در داخل کشور از ابتدای سال 1398 به پایان رسیده و ارائه خدمات صرفا با کارت های هوشمند ملی امکان پذیر می‌باشد .

- ارائه خدمات کنسولی در نمایندگی‌ها با کارت های ملی قدیمی اعم از معتبر و یا منقضی شده تا اطلاع ثانی امکان پذیر می‌باشد . هموطنان بالای 15 سال فاقد کارت ملی با ارائه شناسنامه جدید (جلد قهوه ای ) و یا همزمان با ارائه درخواست تعویض شناسنامه می‌توانند از خدمات کنسولی برخوردار گردند.

- هموطنان عزیزی که  عازم ایران می‌باشند برای دریافت هرگونه خدمات اداری ، ثبتی ، بانکی ، گذرنامه ای و غیره لازم است علاوه بر مدارک مورد نیاز ، کارت هوشمند ملی و یا رسید درخواست و اصل کارت ملی قدیمی خود را ارائه فرمایند.

- با هماهنگی‌های بعمل آمده، هموطنان مقیم خارج از کشور در صورت ورود به ایران ، می‌توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی با ارائه مدارک مثبته مبنی بر اقامت خارج از کشور به یکی از ادارات پنج گانه ثبت احوال تهران و همچنین اداره ثبت احوال شمیرانات و شهر ری و نیز اداره کل ثبت احوال استان تهران (پونک) مراجعه نمایند.

- روند اجرائی اخذ درخواست کارت هوشمند ملی برای هموطنان عزیز خارج از کشور در دست تهیه می‌باشد که به محض آماده شدن زیر ساختها مراتب به اطلاع خواهد رسید.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما